Szenvedélybeteg fizikai méregtelenítése.
A szenvedélybeteg fizikai méregtelenítése
A szenvedélybeteg szervezetének méregtelenítése a szenvedélybetegség hosszú távú kezelésének első és egyik legfontosabb lépése. Különösen az orvosi méregtelenítés az első lépés az opiát- és egyéb pszichoaktív anyagoktól való függőség kezelésében.
Az orvosi méregtelenítés nagyon fontos eljárás a visszaesések, vagyis a testi tünetek okozta ismétlődő krízisek megelőzésére. Az eljárások közé tartozik a farmakoterápia az opiátok és más pszichoaktív anyagok tiltott használatától való hosszú távú absztinencia megteremtésének támogatására.
A MedTim klinikán végzett „méregtelenítő kezelés” segíti a szenvedélybeteg embert, vagyis szervezetét a mérgező anyagok gyorsabb eltávolításában.
Fájdalommentes, biztonságos és jóváhagyott méregtelenítés
Hivatásos egészségügyi személyzet felügyelete mellett.
A méregtelenítő program időtartama az anyag típusától és a felhasználó által elfogyasztott mennyiségtől függ. Ez a kezelés legalább egy hétig tart. A méregtelenítés ugyanis azt jelenti, hogy a beteg infúziók, eljárások és gyógyszerek útján megkapja a szükséges anyagokat.
Az UROD (ultragyors méregtelenítés) eljárás során a szervezet opiátoktól való megtisztítását egy nagyon nagy dózisú opiátantagonista (naloxon) bolus injekciójával indukálják. Az UROD eljárás során a páciens 6-8 órán keresztül teljes érzéstelenítésben vagy erős szedációban van, ezért a méregtelenítést intenzív osztályon, aneszteziológus felügyelete mellett végzik.
Klinikánkon a méregtelenítés típusai:
- Alkohol méregtelenítés;
- Cannabis méregtelenítés;
- Kokain méregtelenítés;
- Opiát méregtelenítés;
- Heroin méregtelenítés
- A szervezet megtisztítása az antidepresszánsoktól vagy benzodiazepinektől
A méregtelenítés segít a tünetek csökkentésében és/vagy enyhítésében
Alkohol méregtelenítés
Tudva, hogy a máj szervezetünk fő „laboratóriuma”, egyben létfontosságú szerv, amely nélkül az ember nem tud élni, működése rendkívül fontos. A túlzott alkoholfogyasztás befolyásolja a májműködés minőségét.
Többek között a máj felelős a szervezet méregtelenítéséért.
Méregtelenítésével „segítjük” számos, egészségre ártalmas méreganyag és termék kezelésében, eltávolításában. Ebben az összefüggésben a páciens naponta kapott infúziókkal történik. Pontosabban, a beteg vitaminkomplexeket, aminosavakat és májvédőket kap, amelyek felgyorsítják a májműködést és segítik a méreganyagok felszabadulását, illetve azok szervezetből való kiürülését.
Absztinencia válság
Az absztinencia-válság súlyos állapot, amely olyan szenvedélybetegeknél fordul elő, akik hirtelen abbahagyták a pszichoaktív anyagok fogyasztását. Más szóval, sürgős szükség van egy olyan termék elfogyasztására, amelyet általában egy függő személy használ. A tünetek általában néhány órával a pszichoaktív szerek szedésének abbahagyása után jelentkeznek.
Az absztinencia nehezen tolerálható az eltartott emberek számára, ha egyedül vannak otthon. Éppen ezért ajánlott a méregtelenítő kezelést kórházi körülmények között végezni, mert az elvonás az ember számára elviselhetetlen, a család számára pedig ijesztő lehet.
Az absztinencia válságot a következő tünetek kísérik:
- izzadás;
- Izomfájdalmak;
- Remegés;
- Álmatlanság;
- Pánikrohamok;
- Szorongás;
- Hangulatváltozások;
- Hasmenés;
- Hányás;
- Delirium tremens…