A metadon egy szintetikus opioid kábítószer, hosszan tartó hatással és fokozatos felszabadulással. Tekintettel arra, hogy ez egy opiát kábítószer, a metadont gyakran visszaélnek, ami elkerülhetetlenül metadon-függőséghez vezet. Amikor az ember hirtelen abbahagyja ennek a pszichoaktív anyagnak a szedését, az ún metadon elvonási válságok. A fő kérdés, ami itt felmerül, és amellyel ebben a blogban foglalkozunk, az: meddig tart egy metadonválság?
Mindezek mellett a metadon használata számos további dilemmát és kétséget vet fel. Hogyan működik a metadon? Milyen következményei vagy mellékhatásai vannak a metadon használatának? Mi a kapcsolat a metadon és a heroin között? Végtére is, a szenvedélybetegek, akik tisztában vannak problémájukkal, gyakran azon töprengenek, hogyan lehet leszokni a metadonról?
További szövegünkből mindent megtudhat a metadonról, annak hatásairól, a metadonválságról és a metadontól való elvonásról.
Meddig tart a metadon krízis és mi az a metadon?
Ahhoz, hogy megtudjuk, hogyan alakul ki a metadon krízis és meddig tart, először is meg kell vizsgálni, mi is az a metadon valójában.
Ahogy már rámutattunk, a metadon egy szintetikus drog, amely az opiát kábítószerek osztályába tartozik. Pontosabban a difenilpropilamin csoportba tartozó szintetikus kábító fájdalomcsillapító. Összetétele szerint a metadon hidroklorid. A metadont, bár erősen addiktív potenciállal rendelkező kábítószer, az orvosok legálisan fájdalomcsillapítóként írják fel mérsékelt, súlyos és krónikus fájdalomtól szenvedők számára. A metadon utcanevei: M, meth metaxa, heptos és mások.
Másrészt a metadont az opiát-megvonási szubsztitúciós terápia formájában is alkalmazzák. Pontosabban, a metadont orvosilag gyakran használják terápiaként a heroinfüggők kezelésére, a rendkívül veszélyes szertől való méregtelenítés folyamatában. Ezenkívül a metadon a terápia részeként használható más pszichoaktív anyagok, például Vicodin vagy OxyContin függőségének kezelésére.
A metadon tabletták a leggyakoribb formák, amelyekben ezt az anyagot állítják elő. Ez azt jelenti, hogy a metadont többnyire szájon át fogyasztják. A metadon azonban megtalálható vagy előállítható halványsárga vagy zöld folyadék vagy por formájában.A metadonnal vissza lehet élni injekcióval vagy horkantással is. A szájon át történő alkalmazáshoz képest a metadon injekció beadása gyorsabb hatást és mérgezést (túladagolást) eredményez.
A metadont a többi opioid kábítószer biztonságosabb és biztonságosabb alternatívájának tekintik. Ennek az az oka, hogy a metadonnak megvannak a maga orvosilag indokolt, legitim és legális alkalmazásai. Az agy opioid (morfin) receptoraira gyakorolt hatása miatt azonban a metadonhasználók gyakran visszaélnek ezzel a pszichoaktív anyaggal. Az eredmény egészségkárosító hatások, azaz kockázatos metadon-mellékhatások.
A kábítószer túlzott használatával kapcsolatos egyik legnagyobb probléma a metadontól való fizikai és pszichológiai függőség.
A metadon mint szükséges rossz? A metadonnal való visszaélés és a függőség növekedése!
A metadon, mint láttuk, opioid agonista gyógyszer, ami azt jelenti, hogy ugyanazokhoz az opioid receptorokhoz kötődik, mint más opiátok, de gyengébb hatással. Elvileg 1 milligramm metadon helyettesíti ugyanazt a hatást, mint 4 milligramm morfin.
Mindezek ellenére a metadon önmagában egy ópiát, amely magas szintű addiktív potenciállal rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy egy személy, aki ezt az anyagot használja, mindig ki van téve a visszaélés és a függőség kockázatának, még akkor is, ha az orvosi utasításoknak megfelelően használta.
Bár a metadon hasznos lehet a heroinelvonási krízis tüneteinek leküzdésében, a metadon nem képes kezelni a heroint vagy bármely más opiátfüggőséget!
Sőt, a metadon tabletta, mint szubsztitúciós terápia, nagyon kockázatos lehet, mert a betegek nemhogy nem kezelik az egyik függőséget, hanem az egyik függőséget egy másikkal helyettesítik. Ennek mellékhatása a metadonválság. Mielőtt megvizsgálnánk, mióta tart a metadonválság, tisztázzuk, miért történt jelentős visszaélés ezzel a szerrel az elmúlt években.
Ha a metadont terápiaként alkalmazzák a heroin- vagy opiát-elvonási szindróma enyhítésére, csak szigorú orvosi felügyelet mellett. Ezért a beteg egy szenvedélybeteg-klinikára megy, ahol megfelelő adag metadont írnak fel neki.
A számos fájdalomcsillapító ára, valamint a metadon magas rendelkezésre állása és viszonylag alacsony ára miatt azonban az orvosok az elmúlt húsz évben metadont írnak fel tartós fájdalomcsillapítóként krónikus fájdalom kezelésére. Ez lehetővé tette, hogy több embernek sokkal jobban ki legyen téve a metadon hatásának, mint korábban. Ide tartoznak azok a személyek, akik korábban egyáltalán nem voltak kitéve semmilyen opiát gyógyszernek.
A metadonhoz való könnyebb hozzáférés és annak addiktív potenciálja az, ami hozzájárult a metadonfüggők számának növekedéséhez.
Metadon és heroin – Elválaszthatatlan kapcsolat két drog között
Amikor a metadonról és a heroinról van szó, felvetődik a kérdés: mi a kapcsolat a két hasonló, mégis eltérő pszichoaktív anyag között?
A metadon és a heroin is opiátok, azaz opioid drogok, a metadonnak gyengébb a kábító hatása, mint a heroinnak. Második és jelentősebb kapcsolatuk azonban éppen a heroinfüggők kezelésében mutatkozik meg. Ugyanis bár a heroinfüggőséget nem lehet metadonnal kezelni, a metadon-szubsztitúciós terápia szabályozza a heroinelvonási krízis tüneteit.
A metadont a heroinfüggők méregtelenítési folyamatában alkalmazzák, hogy könnyebben viseljék el a heroinválság kellemetlen, rendkívül kellemetlen és fájdalmas testi-lelki tüneteit. A kábítószer-rehab központokban és szigorú orvosi felügyelet és ellenőrzés mellett a metadont gyakran a heroinelvonási terápia szerves részeként használják.
Azok az emberek, akik metadont használnak a heroinfüggőség leküzdésére, nagyobb veszélynek vannak kitéve a visszaéléseknek, mert már volt opiátfüggőségük!
A metadon akciója nagyon hasonló hatásokban tükröződik, mint a heroin. A heroinhoz képest azonban ezek a hatások kevésbé kifejezettek, mivel a metadont pontosan meghatározott és kisebb dózisokban alkalmazzák a szubsztitúciós terápiában. Ezért a méregtelenítési folyamatban a metadon hatása nem jelentkezik teljes mértékben és pusztító pusztító ereje alatt.
Éppen a metadon szubsztitúciós terápiában rejtőzik egy nagy veszély! Gyakran előfordul, hogy a betegek a heroinfüggőség kezelése során annak intézeti helyettesítőjének – a metadonnak – függővé válnak! Ily módon a metadon csak egy „szükséges, de veszélyes rossz”, azaz a heroinhoz képest „kevésbé rosszabb” megoldást jelent. A metadon és a heroin közötti hasonlóság miatt a metadon az antiherointerápia szerves részévé vált.
Ez ahhoz a mondathoz hasonlítható, amelyet gyakran használunk a köznyelvben, vagyis a két rossz közül a kisebbik választását. A kisebbik rossz azonban továbbra is gonosz. Amikor bántalmazzák, túlzottan szedik és ellenőrizetlenül, a metadon megmutatja minden pusztító erejét.

Meddig tart a metadon krízis és hogyan működik
A metadon akció kulcsfontosságú annak a kérdésnek a megválaszolásában, hogy meddig tart a metadon krízis. Más szóval, ahhoz, hogy megtudjuk, mik a metadonkrízis tünetei és időtartama, látni kell, milyen kezdeti hatásai vannak a metadonnak az ember agyára.
Már láttuk, hogy a metadon úgy hat az agyra, hogy ugyanazokhoz az opioid receptorokhoz kötődik, mint más opiátok, például a heroin, a morfium vagy az OxyContin. Ez a metadont opioid agonistává teszi. A metadon egy hosszan ható pszichoaktív anyag, ami azt jelenti, hogy hosszú ideig – jellemzően egy-három napig – az ember szervezetében marad. A metadon hosszú távú célja a heroin vagy más opiátabúzus eufórikus hatásának blokkolása, valamint a krónikus fájdalom enyhítése. Pontosan ez az oka annak, hogy a heroin vagy más opiátok metadon használata után nem okozhatnak eufóriát.
Talán első pillantásra ez egy jó kezelésnek tűnik, de ismételjük el még egyszer – a metadon kémiai összetétele miatt ópiát is, amely függőséget okoz, és nem szolgálhat a drogfüggőség kezelésének egyetlen eszközeként!
Tekintettel a metadon hosszan tartó hatásaira, gyorsan felhalmozódhat az ember szervezetében, és hosszú ideig a véráramban maradhat, amit egy drogteszt kimutathat. A metadont felírt betegek gyakran maguk módosítják az előírt adagot. Ez nagyon kockázatos, mivel az egyszeri adag erőssége miatt nagyon könnyű túladagolni a metadont.
A metadon orvosi felügyelet nélkül történő alkalmazása veszélyes és függőséget okoz, nagyon súlyos következményekkel!
A metadon, csak felületesen, utánozza azt az anyagot, amelyet arra terveztek, hogy helyettesítse – a morfiumot. Az agyban lévő opioid receptorok aktiválásával a metadon fájdalomcsillapításhoz vezet. A morfiummal ellentétben a metadon hatása enyhébb és fokozatosabb. A metadon fokozatosan felszabadul és felszívódik a szervezetben, enyhíti a fájdalmat és megakadályozza a morfium magas euforikus tulajdonságait.
A metadon eliminációs felezési ideje (a metadon felezési ideje, az az idő, amely alatt a vérplazmában a koncentráció felére csökken) a bevett dózistól függően 8 és 59 óra között van. Míg a fájdalomcsillapító hatás (a metadon fájdalomcsillapítása) legfeljebb 8 óráig tart.
Mik a metadon mellékhatásai?
Szeretnénk még egyszer hangsúlyozni, hogy bár a metadon a heroinnál gyengébb hatású anyag, mégis kábítószer, amely a függőség kockázatát hordozza magában. A helytelen használat jelentős egészségügyi következményekkel jár. Felmerül tehát a kérdés – melyek a metadon mellékhatásai?
Ha egy személy metadont bármilyen formában szed, fennáll annak a veszélye, hogy számos veszélyes mellékhatást tapasztal. Ezek a hatások, amelyek lehetnek rövid- vagy hosszú távúak, pszichés és fizikai negatív hatásokat okoznak a fogyasztóban.
A metadon rövid távú mellékhatásai
Még akkor is, ha a metadont egyszer vagy nagyon rövid ideig használják, egy személy számos kellemetlen fizikai mellékhatást tapasztalhat.
Ezek a következők:
- Álmosság;
- Szájszárazság;
- Szédülés;
- A vizelet visszatartása a szervezetben;
- Emésztőrendszeri problémák;
- Csökkent testhőmérséklet;
- Szexuális diszfunkció és impotencia;
- Izomgyengeség;
- Hányinger és hányás;
- Alacsony vérnyomás;
- Zavartság és fáradtság;
Ezeken kívül sokkal súlyosabb rövid távú metadon mellékhatásokat tapasztalhat az ember:
- Szabálytalan szívverés és légszomj;
- Légzésdepresszió;
- Szédülés;
- Remegés;
- Homályos látás;
- Sápadt és nyirkos bőr;
- Bizonytalan járás;
- Ájulás;
- Támadások;
- Kóma;
- Anafilaxiás reakciók;
- Túladagolás miatti halál;
A metadon használatának súlyos, rövid távú káros pszichés következményei is vannak:
- Hallucinációk;
- Álmatlanság;
- Depresszió;
- Szorongás;
- Paranoia;
- Tévképzetek;
- Öngyilkossági gondolatok;
- Csökkent koncentráció;
- Csökkentett reakcióidő és csökkent figyelem;
A metadon hosszú távú mellékhatásai
Ha a metadont hosszú ideig, folyamatosan és krónikusan alkalmazzák, a gyógyszer hosszú távú mellékhatásai jelentkeznek. Bárki, aki használja a metadont, akár legálisan (orvosi felírással), akár nem, függővé válhat tőle. A metadon-függőség a metadon-abúzus egyik leggyakoribb, de ugyanakkor a legkockázatosabb hosszú távú következménye.
A metadonfüggőség tehát ennek a pszichoaktív anyagnak a tiltott (illegális, orvosi rendelvény nélkül történő) vagy nem megfelelő és túlzott használatából eredhet. Ebben a második esetben olyan helyzetekről beszélünk, amikor a metadont az előírt adagnál nagyobb mennyiségben, vagy más addiktív szerekkel kombinálva szedik.
Minél hosszabb ideig és gyakrabban szed egy személy metadont, annál nagyobb a kockázata a függőség kialakulásának és a szintetikus opioid egyéb hosszú távú káros hatásainak.
A függőségen kívül felsorolunk néhány további hosszú távú metadon mellékhatást:
- Ideg-, máj- és agykárosodás;
- A nők menstruációs ciklusának zavara;
- Csökkent libidó;
- Ingerlékenység és gyakori hangulati ingadozások;
- Fókuszálási és koncentrációs problémák;
- Szív- és érrendszeri problémák;
- Légzési problémák;
- Fokozott részvétel társadalmilag kockázatos helyzetekben és bűnözői magatartásban;
- Önmagunkkal, másokkal és a napi feladatokkal és kötelezettségekkel szembeni gondatlanság.
Meddig tart a metadonkrízis, és hogyan lehet felismerni a metadonfüggőt?
A metadonfüggőség az egészséges és boldog embereket depressziós és kétségbeesett emberekké változtathatja. Éppen ezért nagyon fontos, hogy időben és a függőség korai szakaszában felismerjük a metadonfüggőt. Ez nagyon fontos, mert ha tudni akarja, hogyan lehet megszabadulni a metadontól, először is fel kell tudnia ismerni az ettől az anyagtól való függőség jeleit és tüneteit.
A riasztás mindig lehet, ha valaki viselkedése drámaian megváltozik, különösen a metadon kezdeti vagy megnövelt adagjával összefüggésben. Íme néhány fő jele a metadon-függőségnek:
- Fokozott tolerancia. Ha valakinél tolerancia alakul ki a metadonnal szemben, az azt jelenti, hogy nagyobb adagokra van szüksége ebből a kábítószerből, gyakrabban, a kívánt hatás elérése érdekében. Ez az egyik első, de egyértelmű mutatója a kialakult fizikai függőségnek.
- Metadon-elvonási válság. Amikor egy személy hirtelen abbahagyja a metadon használatát, egy sor kellemetlen és fájdalmas metadon krízistünetet tapasztal. Ezek a tünetek változatosak, és az álmatlanságtól a görcsökön át a depresszióig terjednek. Később beszélünk róluk.
- Erős vágy a metadon után. A metadon iránti erős vágy és késztetés egyértelműen jelzi a kialakult pszichés függést.
- A metadon előnyben részesítése. Ha egy személy mindig a metadont választja hobbija, érdeklődési köre, családi, üzleti és társadalmi kötelezettségei helyett, az metadon-függőséget jelezhet.
Metadonválság – Tünetek

Nagy dózisban szedve a metadon rendkívüli pszichés és fizikai függőséget okozhat. Ha a metadonnal gyakran, rövid időn belül visszaélnek, akkor az említett metadon tolerancia kialakulhat.
Ha egy személy szervezete nem tud normálisan működni metadon nélkül, az azt jelenti, hogy fizikai függőség alakult ki ettől az opiáttól. Ha egy személy hirtelen abbahagyja a metadon használatát, vagyis amikor megpróbál „száraz” leszokni a metadonról, akkor a metadonkrízis nagyon kellemetlen tüneteinek sorozatát fogja tapasztalni.
A metadonválság azért következik be, mert az ember szervezete újratanul, hogy metadon nélkül működjön a szervezetében. Ahogy a szervezet megpróbálja helyreállítani az anyagcsere-egyensúlyt, kellemetlen elvonási tünetek jelentkeznek.
A metadonkrízis fájdalmas tünetei miatt a legtöbb esetben az ember nem tud önállóan leszokni a metadonról. Ezért szükséges a metadontól orvosilag igazolt és megbízható méregtelenítés elvégzése.
A metadonkrízis és a metadonkrízis időtartama nem mindenkinél ugyanaz. Ennek a krízisnek a tünetei a metadon szedésének időtartamától, az alkalmazott dózistól, a bevétel gyakoriságától, a bevétel módjától, valamint a személy általános egészségi állapotától, genetikai adottságaitól és hasonlóktól függően változnak.
A metadon-válság tünetei
A metadonkrízis tünetei elvileg hasonlóak a heroinválság vagy más opiátok okozta krízis tüneteihez. A metadon-válság azonban eltér a fent említett krízisektől, és az emberek különösen nehezen viselik a metadonválságot, mivel ez az opiát hosszú ideig a szervezetben marad.
A metadon-elvonási krízis tünetei enyhék és gyakran influenzaszerűek:
- Hidegrázás és láz;
- Szorongás;
- Hányinger és hányás;
- Izomfájdalmak;
- Izzadó;
- Gyors szívverés;
- Hasi görcsök;
- Ingerlékenység;
- Paranoia;
- Hasmenés;
- Intenzív metadon utáni vágy;
- Álmatlanság;
- Hallucinációk;
- Depresszió.
A metadontól súlyosabb függőségben szenvedőknek komolyabb elvonási tünetei is lesznek. Ha egy személy több anyagtól függ, beleértve a metadont is, akkor a metadon krízis hosszabb és intenzívebb lehet. A metadonról való önelválasztás súlyosabb tüneteket okoz, ezért – mint hangsúlyoztuk – orvosilag ellenőrzött metadon méregtelenítésre van szükség.
Meddig tart a metadon krízis?
A metadonválság első tünetei az utolsó adag bevételét követő 24 órán belül jelentkeznek. Azonban 15 és 60 óra között is eltarthat, mire a metadon kiürül a függő szervezetéből. A metadon hosszú távú hatásai miatt néhány embernél több nap is eltelhet, amíg megtapasztalják a metadonválság első jeleit.
Arra a kérdésre, hogy „meddig tart a metadon okozta krízis”, nem adható eleve egyetlen válasz. Sok felhasználó tapasztalata azonban azt mutatja, hogy a metadonkrízis tünetei átlagosan három és hat hét között tartanak. Természetesen ez a folyamat jelentősen hosszabb lehet a súlyos és krónikus metadonfüggők esetében.
Az első 7–10 nap a legintenzívebb és legrosszabb a fogyasztó számára, bár ez a csúcsidőszak jelentősen hosszabb is lehet, mint tíz nap. A metadon szignifikánsan tovább marad az ember szervezetében más kábítószerekhez képest, és bizonyos helyzetekben a megvonási csúcs az utolsó adag bevételének napjától számított hét nap elteltével kezdődik.
Ezekben a pillanatokban megjelennek a már említett testi influenzaszerű tünetek, de olyan zavaró pszichés tünetek is, mint a szorongás és a depresszió. A következő hetekben a metadonválság tünetei kezdenek enyhülni.
Napi metadonválság
1-2 nap
A metadonkrízis tünetei általában csak legalább 30 órával az utolsó metadon adag bevétele után jelentkeznek, és ez az idő a bevitt adagtól függően hosszabb is lehet. Az első két napban egy személy olyan tüneteket tapasztalhat, mint a hidegrázás, láz, szapora szívverés és izomfájdalmak.
3-8. nap
Ebben az időszakban a metadon iránti vágy nagyon erős lesz. Egy személy szorongással, testfájdalmakkal, hányingerrel és álmatlansággal, ingerlékenységgel szembesülhet. A fizikai influenzaszerű tünetek továbbra is fennállnak. Mivel a metadon tovább marad a szervezetben, gyakran 3-8 nap kell ahhoz, hogy a tünetek kifejlődjenek. Ebben az időszakban további tünetek, például depresszió, hányás és görcsök is megjelennek.
9-15. nap
A metadon-válság tetőzése után ebben az időszakban a tünetek lassan eltűnnek. Néhány tünet azonban megmarad, például ingerlékenység, hasmenés és fizikai kényelmetlenség. Egy személy továbbra is erős ellenállást tapasztalhat a metadonnal szemben, és depresszió léphet fel. A depresszió súlyossá és klinikailag súlyossá válhat, aminek következtében egyes szenvedélybetegek nehezen éreznek örömöt vagy motivációt.
15+ nap
A metadonválság tünetei, mint például az energiaszegénység, a szorongás, az alvási problémák és a kábítószer-éhség, általában két-három héttel az utolsó adag beadása után jelentkeznek. A metadonválság elmúltával és a tünetek teljes megszűnésével sok korábbi metadonhasználó tapasztalja az úgynevezett elvonást. akut elvonási tünetek. Ezek a tünetek több hónapig, egyes esetekben akár két évig is eltarthatnak. Többek között ezek közé tartozik az ingerlékenység, a szorongás, a depresszió, az öröm megélésének képtelensége, az alvási nehézségek és a rossz koncentráció.
Hogyan lehet leszokni a metadonról? Detox megoldás!
A metadon, mint bármely más opiát, nagyon megerőltető és kihívást jelenthet a leszállása. Mint láthattuk, a metadontól való elvonás súlyos, önállóan és „szárazosan” nehezen leküzdhető tüneteket okozhat. Ezért merül fel a kérdés – hogyan lehet leszokni a metadonról?
A kérdésre a válasz FÁJDALOMMENTES és BIZTONSÁGOS metadon méregtelenítés a MedTim klinikán!
Modern kórházunk a kábítószer-függőségre és a szenvedélybetegségek és szerhasználati zavarok bármely formájának kezelésére szakosodott központ! A MedTim klinikán díjnyertes orvosok dolgoznak, akik világhírűek és több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek a függőség minden formájának kezelésében. A korszerű és megbízható kezelési módszerek alkalmazásának, az egyéni megközelítésnek és a legújabb nemzetközi szabványoknak megfelelő kórházi felszereltségnek köszönhetően minden páciensünk számára maximális orvosi ellátást és ellátást garantálunk.
A kezeléstől és a betegség súlyosságától függően mindössze 10 vagy 14 napon belül kigyógyítjuk szeretteit a metadon visszaélésből és a függőségből!
Az különböztet meg minket másoktól, hogy teljesen fájdalommentesen és biztonságosan végezzük a metadonos méregtelenítést, magasan képzett és szakértő egészségügyi személyzet felügyelete mellett. Ez azt jelenti, hogy a méregtelenítéssel, a metadonhasználati zavar kezelésének részeként a beteg nem tapasztalja a metadonkrízis fájdalmas és kellemetlen tüneteit! A szervezet orvosilag igazolt megtisztításának köszönhetően ennek az opiátnak a nyomaitól megelőzzük a visszaesést, vagyis a testi krízisből adódó visszaesést.
A MedTim klinikán végzett méregtelenítés segíti a szenvedélybeteg szervezetét, hogy gyorsabban ürítse ki a metadon mérgező anyagait. Kórházunkban a metadonos méregtelenítés a metadonfüggők kezelésének kezdeti szakasza!

UROD eljárás, pszichés függőség kezelése és drogblokkolók
Rendelőnkben a hétköznapi méregtelenítés mellett ultragyors opioid méregtelenítést is biztosítunk a metadonból – UROD eljárás. Ez az eljárás egy modern, fájdalommentes, biztonságos és gyorsított méregtelenítési módszer, amely kitisztítja az opioid receptorokat és normalizálja az agyi transzmitterek szintjét. A totális érzéstelenítés segítségével segítik a pácienst a méregtelenítési eljáráson kényelmetlenség és fájdalom nélkül.
A metadon-függőség kezelésének részeként a méregtelenítés és a megfelelő gyógyszeres terápia mellett a páciens pszichológussal, pszichiáterrel és pszichoterapeutával olyan eljárásokon megy keresztül, amelyeknek köszönhetően a pszichés függőség kezelése is megtörténik. Ezek közé az eljárások közé tartozik a farmakoterápia segítségével végzett pszichoterápiás munka, amely kondicionált averziós reflexeket hoz létre a metadonnal szemben.
A kezelés végén minden olyan beteg, aki méregtelenítésen esett át és ellenőrizte, hogy szervezete megtisztult-e a metadontól, gyógyszerblokkolót – Naltrexone folyékony implantátumot kap. Az injekció hatása 30 napig tart, majd a következő 30 napban a betegnek ismét ugyanazt az adagot kell kapnia. Javasoljuk, hogy a beteg a következő évre gyógyszerblokkolót kapjon, mert az jó, nem csak testi, hanem lelki blokkot is jelent az esetleges, visszaeséshez vezető metadonkrízisek ellen.
Tudjuk, hogyan lehet fájdalommentesen és biztonságosan leszokni a metadonról. Rajtad múlik, hogy megadod-e a bizalmadat, mi pedig visszaadjuk a reményt egy jobb és boldogabb élethez kedvesednek!