Hogyan lehet örökre abbahagyni a szerencsejátékot?

Leszokás a szerencsejátékról szakmai támogatással

Szerencsejáték-problémák bárkivel előfordulhatnak, nemtől, kortól, anyagi helyzettől, családi állapottól és hasonlóktól függetlenül. A szerencsejáték általában szórakoztató tevékenységként, időtöltésként és hobbiként kezdődik, de idővel ez a viselkedési forma kórképté és egészségtelen megszállottsággá válik, ami súlyos egészségügyi és társadalmi következményekkel jár. Függetlenül attól, hogy sportfogadásról, rulettről, póker nyerőgépekről van szó – fogadóirodában, kaszinóban vagy online – a szerencsejáték-függőség minden lehetséges módon tönkreteheti a szerencsejátékos életét. Éppen ezért a szerencsejátékosok családja gyakran kérdezi – hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot?

Pontosabban, a szerencsejátékos gyakran felteszi magának a kérdést – hogyan szabadulhatok meg egyedül a szerencsejátéktól? Éppen ezért ebben a szövegben elmagyarázzuk Önnek, hogyan hagyja abba a szerencsejátékot, mit jelent abbahagyni a szerencsejátékot, és hogyan gyógyíthatja ki magát a szerencsejátékból.

Hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot és a szerencsejáték-függőséget

A probléma az, hogy a szerencsejátékosok nagy része csak akkor akarja tudni, hogyan hagyja abba a szerencsejátékot, amikor szinte kilátástalan helyzetbe kerül, vagyis a betegség későbbi szakaszában. Ugyanis a szerencsejáték-függőség egy olyan veszélyes és mindenre kiterjedő betegség, hogy a játékos olyan dolgokat tud megtenni, amiről álmában sem számított. A szerencsejáték-függőség valójában kóros szerencsejáték vagy kényszeres szerencsejáték, amelyet impulzuskontroll-zavar jellemez. Ugyanis a játékkényszer nem képes uralkodni saját késztetésén a játékra, annak ellenére, hogy ennek a viselkedésnek minden negatív következménye van önmagára vagy egy közeli személyre nézve. Egy szerencsejáték-függő folytatni fogja romboló szokását, függetlenül attól, hogy van pénze vagy nincs, akár boldog, akár szomorú, és így tovább. Sőt, a szerencsejáték-kényszer akkor is játszani fog, ha tudja, hogy nincs nyerési lehetőség, vagyis ha tudja, hogy nem tudja fedezni a veszteséget! Éppen ezért a szerencsejátékosok hatalmas pénzösszegeket, ingó vagy ingatlan vagyont veszíthetnek egyetlen éjszaka vagy néhány nap alatt – csak azért, mert nem tudják kordában tartani a szerencsejáték iránti késztetésüket és késztetésüket.

Hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot – A probléma okának megértése

Mindenekelőtt a „hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot” kérdés megválaszolásához meg kell érteni, hogy mi okozta valakinek a szerencsejáték-függőséget. Más szóval, ahhoz, hogy a szerencsejátékos meg tudjon válaszolni a „hogyan tudok egyedül megszabadulni a szerencsejátéktól” kérdésre, ismernie kell a szerencsejáték-függőség okait.

Emellett nagyon fontos a játékszenvedély kockázati tényezőinek ismerete, hogy családjában, környezetében felismerhessen egy kóros szerencsejátékost. Például a stressz és az impulzivitás gyakran a fő kockázati tényező a szerencsejáték-zavar kialakulásában. Hasonlóképpen, a kóros szerencsejáték más viselkedési vagy hangulati zavarokkal is összefügg.

A kóros szerencsejátékosok nagy része szenved kábítószer-használati problémáktól, kontrollálatlan ADHD-től, depressziótól, szorongástól vagy bipoláris zavartól.

Egyelőre nem határozták meg pontos és helyes okait annak, hogy egy személy miért válik szerencsejátékossá, de tudományosan megerősítették és bizonyították, hogy a szerencsejáték-függőségnek több kockázati tényezője is van. Ahhoz, hogy egy kóros szerencsejátékos minden, a szerencsejátékkal kapcsolatos problémát leküzdjön, vagyis tudja, hogyan hagyja abba a szerencsejátékot, rendkívül fontos figyelembe venni az alábbi kockázati tényezőket.

Kockázatos viselkedés kezelése pszichiátriai intézményben

A szerencsejáték abbahagyása és a szerencsejáték-függőség kialakulásának kockázati tényezői

A szerencsejáték abbahagyásához tehát ismerni kell azokat a fő kockázati tényezőket, amelyek miatt valaki szerencsejátékossá válik:

1. Mentális egészségügyi problémák

Az olyan mentális problémák, mint a depresszió, hajlamosabbá tehetik az embert a szerencsejáték-függőségre, különösen, ha figyelmen kívül hagyja ezt a manapság domináns mentális zavart. A kényszeres szerencsejátékosok gyakran azért játszanak, hogy elkerüljék az érzelmi fájdalmat.

A szerencsejáték ugyanis serkenti az agy jutalmazó rendszerét, ami dopamin felszabadulását idézi elő, és ennek következtében boldoggá és magabiztossá teszi az embert. A szerencsejátékból származó izgalom az egyik fő oka annak, hogy a szerencsejáték-függőség először is előfordul.

A szerencsejáték-függőséggel küzdők a depresszió mellett a következő pszichés problémákkal is küzdhetnek egyidejűleg:

  • Hangulatzavarok;
  • Szorongás és szorongásos zavarok;
  • Szerhasználati zavar; személyiségzavar;
  • Obszesszív-kompulzív zavar és ADHD rendellenesség.

2. Életkor és életkor

A statisztikák szerint a fiatalok gyakran hajlamosabbak a szerencsejátékra, mint az idősebbek. A tinédzsereknél és serdülőknél több okból is kialakulhat szerencsejáték-zavar, ilyen például az önbecsülés hiánya, a társadalomba való beilleszkedési törekvés, a társak jóváhagyásának vágya, a kísérletezés és a szórakozás vágya.

Bár a fiatalabbaknál nagyobb valószínűséggel alakulnak ki szerencsejáték-problémák, mint más korcsoportokban, az idősebbek sem immunisak a rendellenességgel szemben. Egy 2020-as felmérés szerint a 60 év feletti felnőttek körülbelül 70 százaléka játszott abban az évben szerencsejátékot.

Az igazság az, hogy bárkiben kialakulhat szerencsejáték-függőség, legyen az tinédzser, középkorú vagy idősebb felnőtt. A szerencsejáték-zavarok előfordulása világszerte minden korcsoportban nőtt.

3. Nemek

Amint arra már utaltunk, bárki szerencsejáték-függővé válhat, függetlenül attól, hogy férfi vagy nő. Egy friss elemzés szerint azonban a férfiaknál minden korcsoportban nagyobb a kockázata a kóros szerencsejátéknak, mint a nőknek. Egy tanulmány kimutatta, hogy a férfiak nagyobb valószínűséggel vállalnak kockázatot, és gyakrabban tapasztalnak szociális szorongást, mint a nők, ami hozzájárul a szerencsejáték-problémákhoz.

4. Környezeti és kortárs nyomás

Ha egy személynek vannak barátai vagy családtagjai, akik szerencsejátékot játszanak, nagy a valószínűsége annak, hogy ő maga is szerencsejátékos lesz. Tanulmányok azt mutatják, hogy azok a serdülők, akiknek családtagja szerencsejátékos vagy volt, a szerencsejátékot társadalmilag elfogadható és ártalmatlan tevékenységnek tekintik.

Hasonlóképpen előfordulhat, hogy a tinédzserek a környezet és társaik nyomására gyakrabban játszanak szerencsejátékkal, hogy elfogadják őket a társadalomban.

5. Személyes jellemzők

A „hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot” kérdésre a válasz gyakran bizonyos személyiségvonásokban kereshető. Itt mindenekelőtt a pesszimizmusról, az impulzivitásról, a másokkal való versenyzés vágyáról, az unalomra való hajlamról, a túlzott aggodalomról, a félénkségről, a kétségekről, a félelemről és hasonlókról van szó. Hasonlóképpen, egy személy válhat szerencsejátékossá, ha problémái vannak a döntések meghozatalával vagy az életcélok kitűzésével.

6. Stressz

Sok ember számára a szerencsejáték az ellazulás, vagyis a stressz kezelésének módja. Például egy személy elkezdhet szerencsejátékot stresszes élethelyzetre reagálni, például pénzügyi nyomásra, párkapcsolati vagy házassági problémákra, krónikus betegségre, traumára és hasonlókra.

Hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot, és hogyan viselkedik egy szerencsejáték-problémával küzdő személy?

Nagyon fontos a szerencsejátékos magatartás felismerése, vagyis annak felismerése, hogy egy hozzád közel álló személy szerencsejátékos, hogy láthassa a leghatékonyabb módszereket, amelyekkel ténylegesen segíthet a szerencsejátékosnak. Sajnos nem mindig könnyű felismerni egy szerencsejáték-függőt, különösen akkor, ha a játékos nem hajlandó elismerni, hogy probléma van.

Sok családnál, amelynek egyik tagja szerencsejátékos, a szerencsejáték első jele egy nagy pénzösszeg hirtelen elvesztése. Természetesen a pénzvesztésen kívül más jelei is vannak a szerencsejáték-kényszernek. A szerencsejátékkal küzdő személy a következőképpen viselkedik:

  • A szerencsejátékos felhagy kedvenc hobbijaival vagy tevékenységeivel, hogy szerencsejátékkal töltse az idejét;
  • A szerencsejátékos gyakran nyit új bankszámlát vagy új hitelkártyát igényel, még akkor is, ha nincs szüksége több pénzre;
  • Egy szerencsejáték-függőnek az egyik pillanatban nagy mennyiségű pénze lehet, ami a következő pillanatban hirtelen eltűnik;
  • A szerencsejátékos gyakran ingerlékenynek, nyugtalannak és feszültnek érzi magát, amikor nem játszik;
  • Titkos vagy titokzatos viselkedés, hazudni romboló szokásáról;
  • Munkahelyi, iskolai vagy otthoni zavarok, valamint szerencsejáték-nyeremények vagy veszteségek miatti konfliktusok;
  • Kísérletek az elvesztett pénz visszaszerzésére még inkább szerencsejátékkal;
  • A szerencsejátékos minden szerencsejáték alkalmával elveszti az irányítást az elköltött pénz összege felett;
  • Egy személy abba akarja hagyni a szerencsejátékot, de nem tudja, hogyan hagyja abba, valamint a sikertelen kísérletek a szerencsejáték abbahagyására;
  • Fogadások és szerencsejátékok egyre növekvő tétekkel, de egyre veszélyesebb kockázatok vállalása is (pl. tulajdon eltulajdonítása, hogy szerencsejátékra pénzt szerezzen);
  • Bűntudat, szégyen és lelkiismeret-furdalás a szerencsejáték miatt, de képtelenség abbahagyni ezt a szokást; A szerencsejátékos gyakran kéri meg családtagjait vagy barátait, hogy adjanak kölcsön neki pénzt, még akkor is, ha nincs szüksége pénzre;
  • A szerencsejátékos ideje nagy részét fogadóboltban vagy kaszinóban tölti, de ha online fogadásról van szó, az interneten is;
  • A szerencsejátékos nem hajlandó beszélni a problémájáról, tagadja annak létezését.

Ha a szerencsejáték-függőségről van szó, ennek a betegségnek a legnyilvánvalóbb következményei az anyagi problémákban tükröződnek. A kóros szerencsejátékosok képesek nagy összegeket elveszíteni nagyon rövid idő alatt. Hatalmas mennyiségű pénz elvesztése és anyagi nehézségei depresszióhoz, öngyilkossági gondolatokhoz és viselkedéshez vezethetnek egy szerencsejátékost.

Hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot, és miért veszélyes betegség a szerencsejáték-függőség?

Nagyon fontos tudni, hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot, tekintve, hogy a szerencsejáték-függőség rendkívül veszélyes betegség, amely nemcsak adósságokhoz és anyagi problémákhoz, hanem egészségügyi problémákhoz is vezeti a függőt.

Nevezetesen, a szerencsejáték-függőség egy legyengítő és összetett állapot, amely következésképpen depressziót és szorongást okoz. Bár nem kémiai függőségről van szó (hiszen a szerencsejátékra, mint betegségre nem jellemző a pszichoaktív szerek fogyasztása), a szerencsejáték-függő személy számára a szerencsejáték érzése abszolút összehasonlítható azzal az érzéssel, amit a kábítószer vagy az alkoholos ital kelt a kábítószer- vagy alkoholistákban.

Minél nagyobb a tét, annál nagyobbak a problémák…

A játékfüggőség egyszerűen megváltoztatja az ember hangulatát, viselkedését, gondolkodásmódját, lelki állapotát. Miután az ember megszokja a szerencsejáték okozta érzést, újra és újra megpróbálja megismételni ezt a pusztító viselkedésmintát, hogy elérje azt az izgató hatást, amelyet a dopaminroham okoz az agyban.

Például az alkoholistákban idővel kialakul a tolerancia az alkoholos italokkal szemben, ezért nagyobb mennyiségű alkoholra vagy gyakrabban kell inni a mérgezés kívánt hatásának eléréséhez. Ugyanígy van ez a szerencsejátékkal is, mert a kóros szerencsejátékosoknak idővel, impulzusaikon való képtelenség miatt egyre többet és többet, még nagyobb téttel kell játszani, hogy ugyanazt az izgalom hatását érjék el, mint amikor először játszottak.

Néha megesik, hogy a szerencsejátékosok „hajszolják” a veszteségeiket, és azt gondolják, hogy visszakapják az elvesztett pénzt (sőt még többet is nyernek), ha folytatják a szerencsejátékot.

Így ördögi kör alakul ki, és a szerencsejáték-vágy csak fokozódik. Ugyanakkor csökken a kóros szerencsejátékos azon képessége, hogy ellenálljon ennek a késztetésnek. Ahogy a szerencsejáték iránti vágy intenzitásában és gyakoriságában is növekszik, a szerencsejáték iránti késztetés kontrollálásának képessége gyengül.

A szerencsejáték-függőség negatívan érinti a játékos minden aspektusát – pszichológiai, személyes, fizikai, szociális, szakmai és hasonlókat.

Sem a szerencsejáték gyakorisága, sem az elvesztett pénz mennyisége nem határozza meg, hogy a szerencsejáték problémát jelent-e az egyén számára. Például az egyének időnként szívesebben játszanak rendszeresen, mint rendszeresen, de az érzelmi, szociális, pszichológiai és pénzügyi következmények teljesen azonosak (még rosszabbak is) lehetnek, mint a rendszeres szerencsejáték. Összességében a szerencsejáték akkor válik problémássá, ha egy személy már nem tudja abbahagyni a szerencsejátékot, és amikor ez a viselkedési minta negatívan hat az egyén életének bármely szegmensére.

Speciális klinika a játékfüggőség gyógyítására

Hogyan lehet leszokni a szerencsejátékról – Különítsd el a mítoszokat a valóságtól

Bár egy szerencsejátékos tehetetlennek érezheti magát, amikor abba kell hagynia a szerencsejátékot (az az érzés, hogy egyszerűen nem tud megszabadulni a szokásától), sok mindent meg lehet tenni annak érdekében, hogy a szerencsejátékos visszaszerezze az irányítást élete felett. Ha azon töpreng, „hogyan lehet abbahagyni a szerencsejátékot”, az első lépés az, hogy elválasztja a mítoszokat az igazságtól a szerencsejátékkal kapcsolatban.

Tévhit: Szerencsejátékos az, aki minden nap szerencsejátékkal játszik.

IGAZSÁG: A szerencsejáték akkor jelent problémát, ha más életproblémákat okoz, függetlenül attól, hogy milyen gyakran játszik az ember.

Tévhit: A szerencsejáték nem jelent problémát, ha a játékos fedezni tudja a költségeket. IGAZSÁG: Az anyagi problémák csak egy részét képezik a szerencsejáték-függőségnek, hiszen egy szerencsejátékosnak számos egyéb egészségügyi és szociális problémája is lehet.

Tévhit: A szerencsejátékos felelőtlen, fegyelmezett és gyenge akaratú ember.

IGAZSÁG: A szerencsejáték-függőség minden embert érinthet, intelligenciájától vagy jellemétől függetlenül.

Tévhit: Ha egy szerencsejátékos eladósodik, azonnal segíteni kell neki, hogy kifizesse az adósságát.

IGAZSÁG: Lehet, hogy ezek a gyors megoldások helyesnek tűnnek, de ha egy szerencsejátékosnak segítünk az adósság azonnali kiegyenlítésében, az csak ronthat a helyzeten, ha lehetővé teszi a függő számára, hogy folytassa a szerencsejátékot.

Hagyja abba a szerencsejátékot – Hogyan szabadulhatok meg a szerencsejátéktól?

Ha Ön, mint szerencsejátékos azon töpreng, hogy „hogyan küzdhetem le a szerencsejátékot egyedül”, ennek egyik kezdeti és egyben legfontosabb lépése az, hogy beismerje, hogy szerencsejáték-problémája van. Ehhez nagy erő és bátorság kell, különösen akkor, ha a szerencsejátékos sok pénzt veszített, vagy jelentősen megrongálódott a családjával, barátaival fennálló kapcsolata.

Soha nem szabad kétségbeesni. Sok szerencsejátékosnak sikerült legyőznie ezt a szokását, és újjáépítenie életútját. Azt is megteheti.

Hogyan szabaduljunk meg egyedül a szerencsejátéktól – Három alapvető módszer ennek megvalósítására

1. Tanuld meg, hogyan szabadulj meg a kellemetlen érzelmektől egészségesebb módon

Ahogy rámutattunk, a kóros szerencsejátékosok úgy tekintenek a szerencsejátékra, mint az olyan kellemetlen érzések enyhítésére, mint a stressz, a magány, a depresszió, de egyúttal a kikapcsolódásra is. Léteznek azonban sokkal egészségesebb módszerek a rosszkedv vagy más, nem túl kellemes érzelmek kezelésére. Ez lehet edzés, barátokkal való lógás, séta, könyvolvasás, új hobbi keresése vagy relaxációs technikák.

2. Keress egy támogató csoportot

Megfelelő támogatás nélkül nehéz leküzdeni a függőségeket. Miután elismerte magának, hogy problémája van, forduljon családjához, barátaihoz vagy munkatársaihoz. Bővítse támogató csoportját úgy, hogy bizonyos társadalmi szervezetek tagjává váljon (tornaterem, sportklub, könyvklub, oktatási tanfolyamok stb.).

Próbáljon meg olyan személyt találni, aki legyőzte a szerencsejáték-függőséget, mert felbecsülhetetlen értékű tanácsokkal és útmutatásokkal tud szolgálni a szerencsejáték abbahagyásához.

3. Kérjen segítséget a függőség hátterében álló pszichológiai problémákra

A depresszió, a stressz, a kábítószer-használat vagy a szorongás kiváltó ok lehet a szerencsejáték elkezdéséhez, ugyanakkor ezeket a pszichés problémákat súlyosbíthatja a kóros szerencsejáték. Még azután is, hogy a szerencsejáték már nem része az életének, ezek a mentális problémák továbbra is fennmaradhatnak, ezért fontos, hogy szakképzett intézményt keressenek a szenvedélybetegségek és más mentális egészségügyi kezelések számára.

Hogyan hagyd abba a szerencsejátékot – Gyakorlati tippek

Megpróbálunk néhány praktikus és alkalmazható tippet adni, amelyek segítenek megtalálni a választ a szerencsejáték abbahagyásának kérdésére.

1. Kerüld a kísértéseket.

Pontosabban, kerülje az embereket, helyeket és minden olyan tevékenységet, amely bármilyen módon kapcsolatba hozható a szerencsejátékkal. Ha elkerüli ezeket a szerencsejáték-kiváltó tényezőket, akkor elkerülheti azokat a gondolatokat, érzéseket vagy kísértéseket, amelyek e pusztító szokás felé terelhetik.

2. A szerencsejáték elhalasztása.

A szerencsejátékot többek között az intenzív pszichológiai vágy és a késztetés határozza meg, hogy részt vegyenek ebben a függőséget okozó mechanizmusban. Ügyeljen a vágyaira, arra, hogyan érzi magát, és mire gondol a szerencsejáték-éhség idején. Ha megvizsgálja a szerencsejáték iránti késztetést, és meghatározza, mi késztet arra, hogy szerencsejátékra késztessen, elkezdi átvenni az élete irányítását a késztetéstől.

3. Találja meg a szerencsejáték alternatíváját.

Ha tudni szeretné, hogyan lehet „megállítani a szerencsejátékot”, próbálja meg először megtervezni a napját, hogy elkerülje az unalmat. Találj új hobbit, vagy eleveníts fel régieket, tűzz ki magad elé új célokat és feladatokat. Képzeld el a korábban felkeresett fogadóüzlet vagy kaszinó negatív konnotációját és szlogenjeit. Cserélje le a szerencsejátékos viselkedést más típusú tevékenységekkel, például meditációval, jógával, sporttal, önkéntességgel, utazással és hasonlókkal.

4. Gondolja át a szerencsejáték következményeit.

Mindig emlékeztesd magad arra, hogy a szerencsejátékban a vesztes a szabály, a nyerés pedig a szerencse és a kivétel. Próbáld meg szemügyre venni a szerencsejáték minden következményét, kezdve a szeretteidnek okozott érzelmi fájdalmaktól az anyagi problémákon át a saját testi és lelki egészséged veszélyeztetéséig.

5. Kérjen szakember segítséget a szerencsejáték-függőség kezeléséhez.

Ne habozzon, kérjen szakképzett és professzionális segítséget a szerencsejáték-függőség kezelésében, mivel ez az egyetlen biztonságos és bevált módszer a szerencsejáték örökre abbahagyására. A szerencsejáték-függőség professzionális orvosi kezelése döntő különbséget tehet a pénzügyi bizonytalanság és a pénzügyi stabilitás között.

Szerencsejáték-függőség kezelése magánklinikán

Hogyan lehet örökre megszabadulni a kockától?

A kóros szerencsejátékosok számára minden bizonnyal az egyik legnagyobb kihívás a szerencsejáték abbahagyása. A szerencsejáték abbahagyásánál azonban még nagyobb kihívás a visszaesés elkerülése, mint állandó szokás, amely távol tartja az embert a szerencsejátéktól. Az egyetlen módja annak, hogy örökre megszabaduljon a szerencsejátéktól, ha szakemberekhez fordul, akik megtanítják, hogyan hagyja abba a szerencsejátékot, azaz hogyan tegye a szerencsejátékot örökre a saját vagy egy hozzá közel álló személy részévé.

Fontos észben tartani, hogy a szerencsejátékról való leszokás kihívás, és egyáltalán nem könnyű, ezért szükséges szakszerű orvosi segítséget kérni, és ez nem jelenti azt, hogy gyenge ember vagy. Ellenkezőleg!

A MedTiM klinika tanúsítvánnyal rendelkezik, és az egyik legmodernebb kórház a szerencsejáték-szenvedély és minden egyéb szenvedélybetegség és pszichológiai probléma kezelésére. Csapatunk világhírű szakértőkből áll (pszichiáterek, pszichológusok, pszichoterapeuták és egyéb egészségügyi dolgozók), akik sok éves tapasztalattal rendelkeznek a függőség minden formájának kezelésében. A játékszenvedély mértékétől, intenzitásától függetlenül modern, innovatív és megbízható módszerek, kezelési programok alkalmazásával minden páciensünk számára maximális orvosi ellátást, ellátást és a szerencsejátékból való tartós gyógyulást biztosítunk!

Több ezer szenvedélybeteget sikerült meggyógyítanunk a világ minden tájáról, köztük sok szerencsejáték-beteget, akik úgy gondolták, nincs rajtuk segítség, és akiknek sikerült visszaadnunk a reményt egy jobb és szebb életre!

A szerencsejáték, mint a nem kémiai függőség egy formája kezelésére szolgáló orvosi kezelés a MedTim klinikán mindössze 14 napig tart! Megfelelő gyógyszeres kezeléssel, pszichoterápiával, szenvedélybeteg oktatással, valamint a kórház elhagyása utáni egyedi ambuláns támogatással segítünk Önnek vagy hozzátartozójának abban, hogy örökre abbahagyja a szerencsejátékot!

Ha szeretné megtudni, hogy mennyibe kerül a szerencsejáték-függőség kezelése, forduljon hozzánk bizalommal bármikor, és szívesen eligazodunk a szerencsejáték-függőség kezelésének és kezelési programjainak minden részletében.

Mert a MedTiM törődik Önnel, és mert biztosak vagyunk abban, hogy a mi segítségünkkel legyőzi minden szerencsejátékkal kapcsolatos problémáját, és új fejezetet nyit az életében!

Tartalomjegyzék

Tudjon meg mindent a függőségekről
és egyéb mentális egészségügyi problémák